Zastanawiasz się czemu w łodziach Sting oferujemy silniki Yamaha? Najwyższej jakości produkty najlepiej współpracują. Poniżej kilka z wielu funkcji nowoczesnych i niezwykle wydajnych silników Yamaha.

 

Mikrokomputerowy moduł sterujący silnika ECM (Engine Control Module)

Engine control module to zaawansowany mikrokomputer monitorujący ustawienia i odbierający dane pracy silnika. Jego nadrzędny cel to zapewnienie płynnej pracy silnika i optymalnych czasów zapłonu. Odpowiada za uruchomienie lampek ostrzegawczych i systemów zabezpieczających. Dzięki zewnętrznemu portowi autoryzowany dealer Yamaha przy przeglądzie może dokładnie zdiagnozować ewentualne błędy i całą historię pracy silnika.

System zabezpieczenia antykradzieżowego Yamaha Y-COP

W najpopularniejszych modelach Yamaha o mocy 30 KM i większej dostarczany w cenie jest unikalny immobiliser Y-COP. To skuteczny i prosty w obsłudze pilot za którego pomocą, jednym przyciskiem zablokujesz lub odblokujesz silnik. Yamaha dba o Twoje bezpieczeństwo byś zyskał spokój i skutecznie zabezpieczył swój silnik przed kradzieżą.

Układ tłumienia wibracji podczas zmiany biegów (SDS)

W celu ograniczenia wibracji i charakterystycznego odgłosu przy załączaniu biegu, Yamaha wprowadziła w wybranych modelach unikalny system (SDS). Jest to niezwykle efektywne rozwiązanie które ogranicza „zgrzyt” towarzyszący zazwyczaj zmianie biegów. Wyposażona w wypusty gumowa piasta oraz pochłaniająca wibracje oraz hałas nakładka na rufie, pozwoliły na bardziej płynne i ciche przełączanie biegów

Elektroniczna regulacja przepustnicy i przełączanie biegów oraz regulacja obrotów przy trollingu

Intuicyjny, cyfrowy system w który wyposażona jest większość modeli silników Yamaha od 30 KM wzwyż. System działający podobnie do tempomatu samochodowego zapewnia niezwykle wygodną i prosta obsługę, włączając automatyczną synchronizację silnika w układach wykorzystujących dwa/trzy silniki oraz system regulacji obrotów przy trollingu. Przycisk obrotomierza umożliwia regulację obrotów co 50 obr./min, w zakresie od 600 do 1000 obr./min. W przypadku silników z rumplem przyciski do aktywacji systemu znajdują się na rumplu

Cyfrowe wskaźniki sieciowe

Wskaźniki oferowane w pakietach z silnikami Yamaha pozwolą monitorować wszystkie parametry pracy silnika przy jego cichej i ekologicznej pracy. W przypadku najwyższych modeli jest to wielofunkcyjny, kolorowy wyświetlacz przekazujący wszystkie niezbędne informacje. Kolorowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 5 cali, zgodny z nowym osprzętem Yamaha, można skonfigurować do wyświetlania różnych zestawów informacji. Dostępny jest również specjalny ekran, na którym można monitorować tryby zróżnicowanych obrotów przy trollingu. W przypadku mniejszych silników oferujemy w pakiecie okrągły obrotomierz i prędkościomierz cyfrowy.

Cyfrowe wskaźniki sieciowe Yamaha

Silnik F70 współpracuje z cyfrowymi wskaźnikami sieciowymi Yamahy, które zapewniają dostęp do wszelkich informacji umożliwiających optymalizację pracy silnika oraz jego wydajności. Obejmują one m.in. wielofunkcyjny tachometr z obrotomierzem, licznik godzin pracy, kąt trymowania, ciśnienie oleju, funkcja regulacji prędkości obrotowej oraz lampki ostrzegawcze. Zapewnia również zgodność ze wskaźnikiem prędkościomierza/paliwomierza informującym o prędkości, ilości paliwa w zbiorniku oraz zużycia paliwa.

Układ EFI zapewniający większą wydajność i oszczędność

Układ EFI to zaawansowany system sterujący optymalną pracą silnika i ekonomicznym zużyciem paliwa. Elektroniczne wtryskiwacze paliwa precyzyjnie doprowadzają ilość paliwa a są sterowane przez elektroniczny moduł sterujący za pośrednictwem sygnałów z licznych czujników silnika. Wtryskiwacze znajdują się tuż nad zaworami wlotowymi, co przyczynia się do lepszego rozpylania paliwa, a tym samym wydajniejszego spalania.

Szerokozakresowy system regulacji kąta nachylenia i trymu Power Trim & Tilt

Zmiana kąta nachylenia i trymowanie silnika jest łatwe i płynne dzięki szybkiemu czasu reakcji na przyciski sterujące. Duży zakres trymowania zapewnia optymalne ustawienie kadłuba i pewne sterowanie. Możliwość ustawienia ujemnego kąta trymu zwiększa przyspieszenie i gwarantuje szybkie wejście w ślizg.

Doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne Yamaha

Silniki zaburtowe Yamaha słyną z trwałości i wieloletniej, bezproblemowej pracy. Jednym z powodów jest doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne. Wyjątkowy stop aluminium YDC-30 chroni zewnętrzne części silnika, a powłoka cynkowa, wysokiej klasy stal nierdzewna i 5 warstwowa powłoka zewnętrzna trwale zabezpieczają obudowę i elementy wewnętrzne.